Корпоративна безпека – це досить багатогранне поняття, яке полягає в забезпеченні стану стабільної життєдіяльності підприємства, при якому забезпечується реалізація основних інтересів, захист підприємства від внутрішніх і зовнішніх погроз і чинників, що дестабілізували або можуть дестабілізувати. Побудувавши ефективну корпоративну безпеку, ви уникнете негативних наслідки для свого бізнесу.


Саме в умовах гарантованої безпеки підприємство може стати успішним. Розширення партнерських зв’язків, збільшення клієнтської аудиторії і стабільність ринку збуту можливе тільки при професійно сформованій системі безпеки.


Не варто вважати, що одного разу сформована система корпоративної безпеки буде залишатися статичною весь час функціонування підприємства без змін.

Підприємство повинно або проводити постійну аналітичну роботу в цьому напрямку, або користуватись послугами зовнішніх організацій (аутсорсинг), які мають вузькопрофільних професіоналів на кожен об’єкт безпеки.

Фізична та інформаційна корпоративна безпека: рекомендації.

Фізична безпека може забезпечуватись зусиллями самого підприємства або іншої компанії, яка реалізує професійні послуги в даній сфері, та має полягати в наступному:

  • розташування блокпостів з охороною та системою КПП, що мають зв’язок між собою (на випадок виникнення локальної загрози), для контролю відвідуваності підприємства;
  • встановлення системи відео-нагляду важливих об’єктів, а також прилежної до них території, в тому числі місць для паркування тощо;
  • встановлення системи розпізнавання облич або вхід по відбитку пальця, карток тощо;
  • проведення періодичного навчання персоналу на випадок екстрених ситуацій (пожежна тривога, рейдерське захоплення, обшук в приміщенні тощо). Також з цією метою по підприємству розміщуються інформаційні стенди з планом евакуації.

Забезпечення корпоративної безпеки – це також вміння зберегти життєво важливу для підприємства технологічну таємницю та важливу документацію.


Інформаційна корпоративна безпека на підприємстві полягає в:

  • створенні власної кур’єрської служби (що надає змогу запобігати перехопленню передачі професійних документів тощо);
  • можливості негайного відключення оптичних кабелів, особливо актуально для USB-портів (на випадок псування даних);
  • створення обмеженого доступу до архівної інформації та технологічної таємниці підприємства (на випадок передачі даних конкурентам шляхом запису їх на зовнішній інформаційний носій);
  • проведення консультаційних нарад з працівниками, щодо нерозголошення комерційної таємниці (в т.ч. отримання розписки про нерозголошення комерційної таємниці, з покладанням відповідальності на особу за її розголошення тощо);
  • блокування Інтернет-серфінгу на робочому місці  (що може спровокувати неумисного псування бази даних підприємства).

Аутсорсинг, як спосіб забезпечення корпоративної безпеки!

Доволі логічним та стратегічно правильним виглядає залучення зовнішніх організацій для забезпечення безпеки бізнесу на аутсорсинг в такі сфери як:
– кібер-безпека та ІТ-безпека;
– правовий захист бізнесу.

Правовий аутсорсинг підприємства дає змогу його керівництву бути впевненим у юридично правильному веденні бізнесу, своєчасному захисті службових осіб підприємства як під час проведення будь-яких слідчих дій на підприємстві, так і за його межами, якщо це прямо чи опосередковано може стосуватися інтересів підприємства та/або може мати негативні наслідки для нього.

Зазначимо, що комплексне застосування всіх перерахованих заходів – недешеве задоволення, та чи варто ризикувати своїм бізнесом?

Правовий аутсорсинг – це один з основних засобів корпоративної безпеки, який убезпечить ваш бізнес від негативних наслідків втручання держави, в особі їхніх органів, організацій та структур, під час проведення будь-якої перевірки на вашому підприємстві, і Адвокатське об’єднання «Адвокатська компанія «Мельник і Квашин» радо надасть Вам таку послугу.

«Ми знаємо як захистити ваш бізнес від адміністративного тиску та кримінального переслідування!»

Керуючий АО «АК Мельник і Квашин»
В.В.Мельник